• Niepubliczny Żłobek „Pisklęta” w Warszawie mieści się w dwóch lokalizacjach na Starych Włochach: przy ul. Dziupli 14 oraz przy ul. Kleszczowej 14. Obie placówki dzieli od Makro, Castoramy i stacji PKP Włochy kilkunastominutowy spacer. Żłobek przy ul. Kleszczowej znajduje się w sąsiedztwie Tesco oraz w pobliżu ronda na skrzyżowaniu ulic Ryżowej i Kleszczowej. Ul. Dziupli krzyżuje się z ul. Popularną w pobliżu kościoła pw. MB Saletyńskiej. Najchętniej z naszych usług korzystają mieszkańcy Włoch, ale także Ursusa, Ochoty, Bemowa i Woli.

  Przy ul. Dziupli 14 dysponujemy dwoma lokalami: parter domu – ok. 100 m2 oraz drugi budynek – ok. 50 m2. Obie nieruchomości położone są na działce ogrodzonej od ulicy metalowym płotem, a od sąsiadów murem. Na posesję można się dostać przez furtkę wyposażoną w domofon. Część działki na tyłach domu stanowi ogród, na którym znajduje się plac zabaw wyposażony w sprzęt i zabawki posiadające certyfikaty bezpieczeństwa. Na zadaszonych tarasach na tyłach budynku jest możliwość pozostawienia wózka. Zarówno grupa dzieci rekrutowana z listy miejskiej (15 dzieci) jak i druga grupa (8 dzieci) mają do dyspozycji salę zabaw, sypialnię, jadalnię, szatnię i łazienkę.

  Przy ul. Kleszczowej 14 korzystamy na razie tylko z części parteru budynku – ok. 60 m2. Oprócz tego, że cała działka jest ogrodzona metalowym płotem, to żłobek ma wydzielony i odgrodzony siatką od reszty posesji teren, który w większości stanowi plac zabaw wyposażony w zabawki i sprzęt z certyfikatami bezpieczeństwa. Aby dostać się na teren żłobka należy skorzystać z domofonu. Istnieje możliwość zaparkowania samochodu na posesji, aby bezpiecznie dotrzeć z dzieckiem na teren żłobka. Na placu zabaw umieszczone zostały metalowe kontenery, które służą do pozostawienia wózków dziecięcych. W budynku do dyspozycji dzieci pozostają dwie sale zabaw, z których jedna służy także jako sypialnia, szatnia i łazienka.

  Zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 zapewniamy co najmniej jednego opiekuna na 8 dzieci.

  Obiekty i pomieszczenia żłobka spełniają wszystkie wymagania rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dn. 25 marca 2011r. w sprawie wymagań lokalowych i sanitarnych dotyczących żłobków i klubów dziecięcych, co oznacza m.in., że: posiadamy przynajmniej dwa wyjścia ewakuacyjne, jesteśmy wyposażeni w gaśnicę i apteczkę, grzejniki centralnego ogrzewania posiadają osłony, ściany oraz podłogi wykonane są tak, by można było łatwo utrzymać czystość. Łazienki są dostosowane dla małych użytkowników (umywalka na wys. 50 cm, nakładka na klozet, stopień), meble spełniają zasady ergonomii, wyposażenie posiada atesty i certyfikaty, a zabawki spełniają wymagania bezpieczeństwa i higieny oraz posiadają oznakowanie CE.

  W pomieszczeniach zapewniamy minimalną temperaturę wewnętrzną 20st.C. Posiadamy zabezpieczenia kontaktów. Wszystkie naczynia i butelki są odkażane w wyparzarce.

  Jakość wyposażenia i bezpieczeństwo naszego żłobka zostały potwierdzone przez pozytywne opinie Komendanta Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w m. st. Warszawie. Żłobek posiada dwa wpisy do Rejestru żłobków i klubów dziecięcych prowadzonego przez Prezydenta m. st. Warszawy: z dn. 28 marca 2012r. oraz 30 września 2013r.

  Dla harmonijnego rozwoju dzieci przygotowaliśmy ofertę, która jest odzwierciedleniem naszych umiejętności, wiedzy, talentów i pasji. Z każdym małym człowiekiem, którego spotkamy, chcemy się dzielić światem, który jest w nas oraz pomagać mu odkrywać i tworzyć jego własny.

  Żłobek „Pisklęta” to przestrzeń wypełniona muzyką: najczęściej jest tłem, innym razem inspiracją do zabawy, aż po próby jej oswajania przez śpiew i zabawy rytmiczne. Ruch to rozwój, dlatego zabawy i zajęcia ruchowe są ważnym punktem w planie dnia „Piskląt”. Książki są źródłem wiedzy o świecie, o wartościach, w nich zawarte jest bogactwo przeżyć, ponadto głośne czytanie wspiera rozwój intelektualny, psychiczny i społeczny dziecka. Jak same nie wyobrażamy sobie życia bez książek, tak nie wyobrażamy sobie, jak mogłoby zabraknąć codziennego kontaktu Piskląt z książeczkami z naszej i z domowej półeczki. Poprzez zabawy z lektorem języka angielskiego dajemy maluchom możliwość poznawania tego języka w podobny sposób, jak języka ojczystego, aby dalsza nauka tego, ale także innych języków, przynosiła lepsze efekty.

  Całe wyposażenie żłobka zostało starannie wybrane spośród szerokiej oferty produktów z przeznaczeniem dla dzieci: zarówno meble, jak i zabawki. Meble są nie tylko estetyczne, ale też spełniają zasady ergonomii. Zabawki są nie tylko kolorowe, ale przede wszystkim wzbudzają zainteresowanie dziecka, a w kolejnym etapie stymulują jego rozwój (posiadamy zabawki m. in. takich firm jak: Fisher Price, Little Tikes, Wader, Eichhorn, Vtech, zaopatrujemy się w sklepach “Moje Bambino” oraz “Nowa Szkoła” zaopatrujących przedszkola i szkoły, gromadzimy także przedmioty, które zamieniamy w zabawki lub instrumenty muzyczne, np. części garderoby, drewniane sztućce, plastikowe butelki itp.).

  Wnętrza zostały tak pomyślane, aby dziecko czuło się w nich dobrze i bezpiecznie, ale ich zadaniem jest również rozwijać wrażliwość estetyczną. Dekoracje naszych sal nie przytłaczają nadmiarem ani krzykliwością; przyciągają uwagę, ale nie męczą.

  Uwzględniając wskazania i sugestie rodziców, zapewniamy całodzienne wyżywienie dostarczane przez firmę cateringową “U Marcinów” z Warszawy, doświadczoną w przygotowywaniu smacznych i wartościowych posiłków dla dzieci. Istnieje możliwość dostarczania dziecku gotowych dań w słoiczku – wyłącznie hermetycznie zamkniętych.

  W ramach czesnego zapewniamy dostęp do wody mineralnej.