• Żłobek „Pisklęta” położony jest na terenie Warszawy w dzielnicy Włochy, ok. 900m od Makro oraz ok. 1000m od PKP Włochy. Mieścimy się na parterze wolnostojącego domu jednorodzinnego w cichej okolicy Starych Włoch, w otoczeniu willi oraz starych i nowych kamienic. W odległości ok. 500m od żłobka znajduje się park przy Gliniankac

  Dysponujemy dwoma lokalami: parter domu – ok. 100 m2 oraz drugi budynek – ok. 50 m2. Obie nieruchomości położone są na działce ogrodzonej od ulicy metalowym płotem, a od sąsiadów murem. Na posesję można się dostać przez furtkę wyposażoną w domofon. Część działki na tyłach domu stanowi ogród, na którym znajduje się plac zabaw wyposażony w sprzęt i zabawki posiadające certyfikaty bezpieczeństwa.

  Istnieje możliwość zaparkowania samochodu na posesji, co nie tylko jest wygodne, ale zapewnia również większe bezpieczeństwo dziecka przy wysiadaniu z samochodu.

  Zarówno grupa dzieci rekrutowana z listy miejskiej (15 dzieci) jak i druga grupa (do 10. dzieci) mają do dyspozycji salę zabaw, sypialnię, jadalnię, szatnię i łazienkę.

  Obiekty i pomieszczenia żłobka spełniają wszystkie wymagania rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dn. 25 marca 2011r. w sprawie wymagań lokalowych i sanitarnych dotyczących żłobków i klubów dziecięcych, co oznacza m.in., że: posiadamy przynajmniej dwa wyjścia ewakuacyjne, jesteśmy wyposażeni w gaśnicę i apteczkę, grzejniki centralnego ogrzewania posiadają osłony, ściany oraz podłogi wykonane są tak, by można było łatwo utrzymać czystość (panele w salach, jadalni i szatni, terakota w korytarzu i łazience, zmywalne, nietoksyczne, przyjazne dzieciom farby, w łazience częściowo glazura). Nasza łazienka jest dostosowana dla małych użytkowników (umywalka na wys. 50 cm, nakładka na klozet, stopień), meble spełniają zasady ergonomii, wyposażenie posiada atesty i certyfikaty, a zabawki spełniają wymagania bezpieczeństwa i higieny oraz posiadają oznakowanie CE.

  W pomieszczeniach zapewniamy minimalną temperaturę wewnętrzną 20st.C. Posiadamy zabezpieczenia kontaktów. Wszystkie naczynia i butelki są odkażane w wyparzarce.

  Jakość wyposażenia i bezpieczeństwo naszego żłobka zostały potwierdzone przez pozytywne opinie Komendanta Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w m. st. Warszawie. Ponadto w dniu 28 marca 2012r. (budynek pierwszej grupy) oraz 30 września 2013r. (budynek drugiej grupy) żłobek został wpisany do Rejestru żłobków i klubów dziecięcych prowadzonego przez Prezydenta m. st. Warszawy.

  Dla harmonijnego rozwoju dzieci przygotowaliśmy ofertę, która jest odzwierciedleniem naszych umiejętności, wiedzy, talentów i pasji. Z każdym małym człowiekiem, którego spotkamy, chcemy się dzielić światem, który jest w nas oraz pomagać mu odkrywać i tworzyć jego własny.

  Żłobek „Pisklęta” to przestrzeń wypełniona muzyką: najczęściej jest tłem, innym razem inspiracją do zabawy, aż po próby jej oswajania przez śpiew i zabawy rytmiczne. Ruch to rozwój, dlatego zabawy i zajęcia ruchowe są ważnym punktem w planie dnia „Piskląt”. Książki są źródłem wiedzy o świecie, o wartościach, w nich zawarte jest bogactwo przeżyć, ponadto głośne czytanie wspiera rozwój intelektualny, psychiczny i społeczny dziecka. Jak same nie wyobrażamy sobie życia bez książek, tak nie wyobrażamy sobie, jak mogłoby zabraknąć codziennego kontaktu Piskląt z książeczkami z naszej i z domowej półeczki. Poprzez zabawy z lektorem języka angielskiego dajemy maluchom możliwość poznawania tego języka w podobny sposób, jak języka ojczystego, aby dalsza nauka tego, ale także innych języków, przynosiła lepsze efekty.

  Całe wyposażenie żłobka zostało starannie wybrane spośród szerokiej oferty produktów z przeznaczeniem dla dzieci: zarówno meble, jak i zabawki. Meble są nie tylko estetyczne, ale też spełniają zasady ergonomii. Zabawki są nie tylko kolorowe, ale przede wszystkim wzbudzają zainteresowanie dziecka, a w kolejnym etapie stymulują jego rozwój (posiadamy zabawki m. in. takich firm jak: Fisher Price, Little Tikes, Wader, Eichhorn, Vtech, zaopatrujemy się w sklepach “Moje Bambino” oraz “Nowa Szkoła” zaopatrujących przedszkola i szkoły, gromadzimy także przedmioty, które zamieniamy w zabawki lub instrumenty muzyczne, np. części garderoby, drewniane sztućce, plastikowe butelki itp.).

  Wnętrza zostały tak pomyślane, aby dziecko czuło się w nich dobrze i bezpiecznie, ale ich zadaniem jest również rozwijać wrażliwość estetyczną. Dekoracje naszych sal nie przytłaczają nadmiarem ani krzykliwością.

  Uwzględniając wskazania i sugestie rodziców, zapewniamy całodzienne wyżywienie dostarczane przez firmę cateringową “U Marcinów” z Warszawy, doświadczoną w przygotowywaniu smacznych i wartościowych posiłków dla dzieci. Najmłodsze pociechy korzystają z gotowych dań w słoiczku lub mleka dostarczonego przez rodziców.

  W ramach czesnego zapewniamy dostęp do wody mineralnej.